27 ARA

Çöplüğe Dönen Nakliye Firmaları

Çöplüğe Dönen Nakliye Firmaları

Nakliye İşi ile uğraşanlar neden Kazanmakta zorluk Çekiyorlar.

Yaklaşık Olarak 10 yıldır internet dünyasında nakliyeciler ile iş yapmaya çalışmaktayım süreç içerisinde çok çalışmış olduğum 200 ye yakın nakliyeci olmasına rağmen şu anda çalıştığım sadece 3 -5 lişi kalmıştır neden . Hayatlarının tamamını aslında internetten kazançlarını sağlamaya çalışarak yaşamaya çalışıyorlar ancak; hep birilerini takip ederek ve başkalarının yapmış olduğu internetteki başarısını kendisi de yapabilme arzusu ile takip edmekte. Ancak kendini bu anlamda geliştirmeye yönelik bulmamaktadır.
Yapılmasıması Gereken Birkaç Maddeyi sizlere aşağıda sıralamaya çalışacağım.
BEN YAPTIM : Almış olduğu ve ya takip ettiği birkaç firmanın kalitesi kendisine de yansıdığında bunu kişiye mal etmeden ben yaptım, tek başıma yaptım demekten kaçınmıyor. Başkalarını yüceltmek yada başkasından öğrendiği bilgiyi öğrendiğini söylemek zoruna gitmekte.
HATALI ÖDEMELER : Çoğu nakliyeci Google Arama sıralarında üst sayfalara çıkmak için ayda ortalama 10.000 – 15.000 yakın ödeme yapmakta bu bütçenin doğru planlamasını yaparsa hiçbir şekilde adwords’e ihtiyacı olmadan aslında marka değeri artacak ancak bu aşamada sadece yaşadığı günü sadece günlük görmekte ve o günkü kazanç onu hep mutlu etmekte.
İNTERNET SİTESİ : Markanın en belirgin Özelliği internet sitesidir. Evden eve nakliyat işiyle uğraşan yaklaşık Yaklaşık 446.000 sonuç bulunmaktadır. Google’da ama bu sitelerin yarısından çoğu aynı internet sitesi olmakla beraber içerisinde kullanılan resimler yazılar dahi hepsi aynıdır. Bu sebepten bir internet sitesinin 300 Tl yaptırdıklarında işlerinin yine halledileceğini düşünürler.
Eğer Bu sektörede emin adımlarlar ile gitmek istiyorlar yeni ve kendine ait bir tasarım, kendine ait yazılar ve kendine ait paketleme resimleri olması gerektiğini yıllar geçmesine rağmen anlayamamaktadır. Bütçesindeki parayı günü birlik harcamalarda Örneğin; araç benzin ödemesi, çalışan elaman ödemesi, gibi işlere ayırdığı için hiçbir şey kazanmadığını düşünmekteler ama. Yapılan her işten ayrılan bütçe aslında marka prestijiniz ve tekrardan para kazanmaya odaklı işler yapmaya odaklanmadığı için aslında hep yerinde sayıyor ama kendisine sorarsanız türkiye’nin en ünlü nakliye firması oluyorlar.
BAŞKALARININ İŞLERİNİ TAKİP ETMEK : Aslında en önemli özelliklerden biriside belkide budur. Sektör çok geniş ve hergün milyonlarca nakliyeci yollarda buda iş potansiyelinin inanılmaz yüksek olduğunu ve Türkiye’de Evden Eve Nakliyat işinin kabullenmiş olduğunu göstermektedir. Çoğu Nakliyeci yani işi olmayan nakliyeci Kahvehanelerde, yada çay oacaklarında oturup ahmetin, mehmetin ona iş vermesini beklemekte iş veren Ahmet veya Mehmet aranızdaki tek fark aslında işine sahip çıkmadır. Kahve Köşelerinde milyonlarca dedikodu yapmak, sizlere hiç bi şey kazandırmamakla beraber ayırmış olduğunuz bütçeyi sizdenden alacaktır. Sizlere Dostça Kardeşçe şunu söylemek istiyorum. Ekmeğinizi internetten çıkarıyorsunuz ve hergün evinizde sizden ekmek bekleyen insanlar var kendinizi ve firmanızı geliştirmeye yönelik işler yapın, düşünme anlama ve kabullenme ve yeniliğe açık olmayı başarın Allah kimsenin Emeğini geri Koymaz. Doğru istendikçe…..
 


YORUMLAR (0)   Onay Bekleyen (0)


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın


Yorum Gönder

guvenlik